wp-event-list - en to sk_SK translation catalogue (227 entries)

en: Event List Settings
sk_SK: Nastavenia zoznamu udalostí

en: Settings
sk_SK: Nastavenia

en: About Event List
sk_SK: O plugine Zoznam udalostí

en: About
sk_SK: O plugine

en: General
sk_SK: Všeobecné

en: Shortcode Attributes
sk_SK: Atribúty skráteného kódu

en: Help and Instructions
sk_SK: Pomocník a inštrukcie

en: You can manage the events %1$shere%2$s
sk_SK: Môžete spravovať udalosti 1%1$shere2%2$s

en: To show the events on your site you have 2 possibilities
sk_SK: Na zobrazenie udalosti, na Vašej stránke, máte 2 možnosti

en: you can place the <strong>shortcode</strong> %1$s on any page or post
sk_SK: Môžete použiť <strong>skratku </strong>%1$s na stránke alebo článku

en: you can add the <strong>widget</strong> %1$s in your sidebars
sk_SK: Môžete pridať <strong>aplikáciu</strong>%1$s do Vašej bočnej lišty

en: Add links to the single events
sk_SK: Pridaj odkaz na na akciu

en: Add a link to the Event List page
sk_SK: Pridaj odkaz na stránku akcií

en: Settings page
sk_SK: Stránka nastavení

en: Attribute name
sk_SK: Názov atribútu

en: Value options
sk_SK: Moznosti hodnoty

en: Default value
sk_SK: Predvolená hodnota

en: Description
sk_SK: Popis

en: Filter Syntax
sk_SK: Syntax filtra

en: AND
sk_SK: A

en: OR
sk_SK: ALEBO

en: or
sk_SK: alebo

en: and
sk_SK: a

en: Available Date Formats
sk_SK: Dostupné formáty dátumu

en: Available Date Range Formats
sk_SK: Formáty rozmedzia dátumov

en: For date filters you can use the following daterange formats:
sk_SK: Pre filtrovanie rozmedzia dátumov môžete použiť formáty:

en: Value
sk_SK: Hodnota

en: Example
sk_SK: Príklad

en: Synchronize with post categories
sk_SK: Synchronizovať s kategóriami príspevkov

en: %1$s categories modified (%2$s)
sk_SK: %1$s modifik. kategórie (%2$s)

en: %1$s categories added (%2$s)
sk_SK: %1$s pridané kategórie (%2$s)

en: %1$s categories deleted (%2$s)
sk_SK: %1$s zmazané kategórie (%2$s)

en: %1$s categories not modified (%2$s)
sk_SK: %1$s nezmenené kategórie (%2$s)

en: %1$s categories not added (%2$s)
sk_SK: %1$s nepridané kategórie (%2$s)

en: %1$s categories not deleted (%2$s)
sk_SK: %1$s nezmazané kategórie (%2$s)

en: Error: You are not allowed to view this page!
sk_SK: Chyba: Nemáte oprávnenie zobraziť túto stránku!

en: Start synchronisation
sk_SK: Začať synchronizovať

en: Categories to modify
sk_SK: Kategórie na modifikáciu

en: Categories to add
sk_SK: Kategórie na pridanie

en: Categories to delete (optional)
sk_SK: Kategórie ma zmazanie (voliteľné)

en: Categories with differences
sk_SK: Kategórie s rozdielmi

en: Categories to add (optional)
sk_SK: Kategórie na pridanie (voliteľné)

en: none
sk_SK: nič

en: Import Events
sk_SK: Importovať udalosti

en: Step
sk_SK: Krok

en: Proceed with Step %1$s
sk_SK: Pokračuj krokom %1$s

en: Example file
sk_SK: Príklad

en: Note
sk_SK: Poznámka

en: Sorry, there has been an error.
sk_SK: Je nám ľúto, došlo k chybe.

en: Go back to All Events
sk_SK: Ísť späť na Všetky udalosti

en: Title
sk_SK: Nadpis

en: Start Date
sk_SK: Počiatočný deň

en: End Date
sk_SK: Posledný deň

en: Time
sk_SK: Čas

en: Location
sk_SK: Miesto

en: Content
sk_SK: Obsah

en: Category slugs
sk_SK: Slugs kategória

en: Import events
sk_SK: Importovať udalosti

en: Add additional categories
sk_SK: Pridať ďalšie categórie

en: No events found
sk_SK: Nenašli sa žiadne udalosti.

en: Event Date
sk_SK: Deň udalosti

en: Author
sk_SK: Autor

en: Add a copy of %1$s
sk_SK: Pridať kópiu %1$s

en: Copy
sk_SK: Kópia

en: Event data
sk_SK: Informácie o udalosti

en: Add Copy
sk_SK: Pridaj kópiu

en: Date
sk_SK: Dátum

en: required
sk_SK: Požadované

en: Multi-Day Event
sk_SK: Viacdenná udalosť

en: Event Title
sk_SK: Názov udalosti

en: Event Content
sk_SK: Obsah udalosti

en: Event updated.
sk_SK: Udalosť bola aktualizovaná.

en: View event
sk_SK: Pozri si udalosť

en: Event published.
sk_SK: Udalosť bola publikovaná.

en: Event submitted.
sk_SK: Udalosť bola odoslaná.

en: Preview event
sk_SK: Pozrieť podrobnosti udalosti.

en: Event scheduled for: %1$s>
sk_SK: Udalosť naplánovaná na: %1$s>

en: Event draft updated.
sk_SK: Koncept udalosti bol aktualizovaný.

en: Go to Event Category switching page
sk_SK: Prejdite na stránku prepínania kategórií udalostí

en: Frontend Settings
sk_SK: Nastavenia Frontendu

en: Admin Page Settings
sk_SK: Nastavenia Administračnej stránky

en: Feed Settings
sk_SK: Nastavenia Feedu

en: Year
sk_SK: Rok

en: A year can be specified in 4 digit format.
sk_SK: Rok možno špecifikovať v 4-miestnom formáte.

en: Month
sk_SK: mesiac

en: Day
sk_SK: deň

en: A day can be specified in the format 4 digits for the year, 2 digits for the month and 2 digets for the day, seperated by hyphens (-).
sk_SK: Deň môže byť zadaný vo formáte 4 číslice za rok, 2 číslice za mesiac a 2 císlice za deň, oddelené pomlčkami (-).

en: Relative Year
sk_SK: Relatívny rok

en: A relative year
sk_SK: Relatívny rok

en: number of years
sk_SK: počet rokov

en: Additionally the following values are available: %1$s
sk_SK: Okrem toho sú k dispozícii nasledujúce hodnoty: %1$s

en: Relative Month
sk_SK: Relatívny mesiac

en: A relative month
sk_SK: Relatívny mesiac

en: number of months
sk_SK: počet mesiacov

en: Relative Week
sk_SK: Relatívny týždeň

en: A relative week
sk_SK: Relatívny týždeň

en: number of weeks
sk_SK: počet týždňov

en: Relative Day
sk_SK: Relatívny deň

en: A relative day
sk_SK: Relatívny deň

en: number of days
sk_SK: počet dní

en: Date range
sk_SK: Rozmedzie dátumov

en: This value defines a range without any limits.
sk_SK: Táto hodnota definuje rozsah bez akýchkoľvek obmedzení.

en: Upcoming
sk_SK: Nadchádzajúce

en: This value defines a range from the actual day to the future.
sk_SK: Táto hodnota definuje rozsah od aktuálneho dňa do budúcnosti.

en: Past
sk_SK: Munulé

en: This value defines a range from the past to the previous day.
sk_SK: Táto hodnota definuje rozsah od minulosti do predchádzajúceho dňa.

en: No valid start date provided
sk_SK: Nie je k dispozícii platný dátum začiatku

en: Events
sk_SK: Udalosti

en: Event
sk_SK: Udalosť

en: Add New
sk_SK: Pridať novú

en: Add New Event
sk_SK: pridať udalosť

en: Edit Event
sk_SK: Upraviť udalosť

en: New Event
sk_SK: Nová udalosť

en: View Event
sk_SK: Zobraziť udalosť

en: View Events
sk_SK: Zobraziť udalosti

en: Search Events
sk_SK: Vyhľadaj udalosti

en: No events found in Trash
sk_SK: V koši neboli nájdené žiadne udalosti

en: All Events
sk_SK: Všetky udalosti

en: Event Archives
sk_SK: Archív udalostí

en: Event Attributes
sk_SK: Vlastnosti udalostí

en: Insert into event
sk_SK: Vložiť do udalosti

en: Uploaded to this event
sk_SK: Nahrané do tejto udalosti

en: Event List
sk_SK: Zoznam udalostí

en: Filter events list
sk_SK: Filtrovať zoznam udalostí

en: Events list navigation
sk_SK: Navigácia v zozname udalostí

en: Events list
sk_SK: Zoznam udalostí

en: Reset
sk_SK: Resetovať - znovu nastaviť

en: All
sk_SK: Všetko

en: All Dates
sk_SK: Všetky dátumy

en: Used date format
sk_SK: Použitý formát dátumu

en: Text for no events
sk_SK: Text pre žiadne udalosti

en: This option defines the displayed text when no events are available for the selected view.
sk_SK: Táto možnosť definuje zobrazený text, ak pre vybrané zobrazenie nie sú k dispozícii žiadne udalosti.

en: Multiday filter range
sk_SK: Viacdenný rozsah

en: If disabled, only the start day of an event is considered in the filter.
sk_SK: Ak je deaktivovaný, vo filtri sa zohľadní iba začiatočný deň udalosti.

en: Date display
sk_SK: Zobrazenie dátumu

en: Show the date only once per day
sk_SK: Zobrazte dátum iba raz za deň

en: HTML tags
sk_SK: HTML značky

en: Allow HTML tags in the event field "%1$s"
sk_SK: Povoliť značky HTML v poli udalosti "%1$s"

en: Preferred language file
sk_SK: Preferovaný jazykový súbor

en: Load translations from general language directory first
sk_SK: Najprv načítajte preklady zo  všeobecného adresára jazykov

en: Text for "Show content"
sk_SK: Text pre "Zobraziť obsah"

en: Text for "Hide content"
sk_SK: Text pre položku "Skryť obsah"

en: Disable CSS file
sk_SK: Zakázať súbor CSS

en: Date format in edit form
sk_SK: Formát dátumu vo formulári na upravenie

en: Enable RSS feed
sk_SK: Povoliť RSS kanál

en: Feed name
sk_SK: Názov kanála

en: Feed Description
sk_SK: Popis kanála

en: This options set the feed description. The default value is %1$s.
sk_SK: Tieto možnosti nastavujú popis kanála. Predvolená hodnota je %1$s.

en: Listed events
sk_SK: Zoznam udalostí

en: Only show upcoming events in feed
sk_SK: Zobrazovať iba nadchádzajúce udalosti v informačnom kanály

en: If disabled all events (upcoming and past) will be listed.
sk_SK: Ak je zakázané, všetky udalosti (nadchádzajúce a minulé), budú zobrazené.

en: This option is only valid if the setting %1$s is enabled.
sk_SK: Táto možnosť je platná len v prípade ak %1$s je povolené.

en: at the top (above the navigation bar)
sk_SK: v hornej časti (nad navigačnou lištou)

en: between navigation bar and events
sk_SK: medzi navigačnou lištou a udalosťami

en: at the bottom
sk_SK: na spodku

en: left
sk_SK: vľavo

en: center
sk_SK: v strede

en: right
sk_SK: vpravo

en: Event Category handling
sk_SK: Spracovanie kategórie udalostí

en: Attention
sk_SK: Upozornenie

en: This option cannot be changed directly, but you can go to the Event Category switching page from here.
sk_SK: Táto možnosť sa nedá zmeniť priamo, ale môžete prejsť na stránku prepínania kategórií udalostí

en: events
sk_SK: udalosti

en: Show content
sk_SK: Zobraziť obsah

en: Hide content
sk_SK: Skryť obsah

en: event-id
sk_SK: identifikátor udalosti

en: year
sk_SK: Rok

en: This attribute defines which events are initially shown. The default is to show the upcoming events only.
sk_SK: Tento atribút definuje, ktoré udalosti sa na začiatku zobrazujú. Predvolenou možnosťou je zobraziť len nadchádzajúce udalosti.

en: This attribute defines the category of which events are initially shown. The default is to show events of all categories.
sk_SK: Tento atribút definuje kategóriu udalostí, ktoré sú na začiatku zobrazené. Predvolená hodnota je zobrazovať udalosti všetkých kategórií.

en: This attribute defines the initial order of the events.
sk_SK: Tento atribút definuje počiatočné poradie udalostí.

en: number
sk_SK: číslo

en: This attribute defines how many events should be displayed if upcoming events is selected. With the default value %1$s all events will be displayed.
sk_SK: Tento atribút definuje, koľko udalostí by sa malo zobraziť, ak sa vyberú nadchádzajúce udalosti. Pri štandardnej hodnote %1$s  sa zobrazia všetky udalosti.

en: Please not that in the actual version there is no pagination of the events available, so the event list can be very long.
sk_SK: Uvedomte si prosím, že v aktuálnej verzii nie je k dispozícii žiadne stránkovanie udalostí, takže zoznam udalostí môže byť veľmi dlhý.

en: filterbar item
sk_SK: položka filtra

en: description
sk_SK: popis

en: item options
sk_SK: možnosti hodnoty

en: option values
sk_SK: hodnoty ponuky

en: default value
sk_SK: predvolená hodnota

en: option description
sk_SK: popis možnosti

en: Show a list of all available years. Additional there are some special entries available (see item options).
sk_SK: Zobrazte zoznam všetkých dostupných rokov. Ďalej sú k dispozícii niektoré špeciálne položky (pozri možnosti položiek).

en: Add an entry to show all events.
sk_SK: Pridajte položku, aby ste zobrazili všetky udalosti.

en: Add an entry to show all upcoming events.
sk_SK: Pridajte položku na zobrazenie všetkých nadchádzajúcich udalostí.

en: Add an entry to show events in the past.
sk_SK: Pridajte položku na zobrazenie udalostí v minulosti.

en: Set descending or ascending order of year entries.
sk_SK: Nastavte zostupne alebo vzostupne poradie rokov.

en: Show a list of all available months.
sk_SK: Zobraziť zoznam všetkých dostupných mesiacov.

en: Set descending or ascending order of month entries.
sk_SK: Nastavte mesiace zostupne alebo vzostupne.

en: php date-formats
sk_SK: php formáty dátumov

en: Set the displayed date format of the month entries.
sk_SK: Nastavte zobrazený formát dátumu pre mesačné záznamy.

en: Show a list of all available categories.
sk_SK: Zobraziť zoznam všetkých dostupných kategórií.

en: Add an entry to show events from all categories.
sk_SK: Pridajte položku na zobrazenie udalostí zo všetkých kategórií.

en: A link to reset the eventlist filter to standard.
sk_SK: Odkaz na obnovenie filtrovania zoznamu udalostí na štandardné.

en: any text
sk_SK: akýkoľvek text

en: Set the caption of the link.
sk_SK: Titulok pre odkaz

en: Find below an overview of the available filterbar display options:
sk_SK: Nižšie nájdete prehľad dostupných možností zobrazenia filtračnej lišty:

en: display option
sk_SK: možnosti zobrazenia

en: available for
sk_SK: dostupný pre

en: Shows a select box where an item can be choosen. After the selection of an item the page is reloaded via javascript to show the filtered events.
sk_SK: Zobrazí pole výberu, v ktorom sa dá vybrať položka. Po výbere položky sa stránka opätovne načíta pomocou javascriptu, aby sa zobrazili filtrované udalosti.

en: Shows a simple link which can be clicked.
sk_SK: Zobrazuje jednoduchý odkaz, na ktorý je možné kliknúť.

en: Find below some declaration examples with descriptions:
sk_SK: Nižšie nájdete niekoľko príkladov s popismi:

en: option_name
sk_SK: názov_možnosti

en: value
sk_SK: hodnota

en: This attribute has no influence if only a single event is shown.
sk_SK: Tento atribút nemá žiadny vplyv, ak je zobrazená iba jedna udalosť.

en: This attribute specifies if the content should be truncate to the given number of characters in the event list.
sk_SK: Tento atribút určuje, či by sa obsah mal skrátiť na daný počet znakov v zozname udalostí.

en: With the standard value %1$s the full text is displayed.
sk_SK: Pri štandardnej hodnote %1$s sa zobrazí celý text.

en: Event Information:
sk_SK: Informácie o udalosti

en: This option defines the displayed title for the widget.
sk_SK: Táto možnosť definuje zobrazený názov miniaplikácie.

en: Category Filter
sk_SK: Filter kategórií

en: Number of listed events
sk_SK: Počet uvedených udalostí

en: The number of upcoming events to display
sk_SK: Počet nadchádzajúcich udalostí, ktoré sa majú zobraziť

en: Truncate event title to
sk_SK: Skrátiť názov udalosti na

en: characters
sk_SK: znaky

en: This option defines the number of displayed characters for the event title.
sk_SK: Táto možnosť definuje počet zobrazených znakov pre názov udalosti.

en: Show event starttime
sk_SK: Zobraziť čas začiatku udalosti

en: Show event location
sk_SK: Zobraziť miesto udalosti

en: This option defines if the event location will be displayed.
sk_SK: Táto možnosť určuje, či sa zobrazí miesto udalosti.

en: Truncate location to
sk_SK: Skrátiť umiestnenie na

en: If the event location is diplayed this option defines the number of displayed characters.
sk_SK: Ak sa zobrazuje miesto udalosti, táto možnosť definuje počet zobrazených znakov.

en: Show event content
sk_SK: Zobraziť obsah udalosti

en: This option defines if the event content will be displayed.
sk_SK: Táto možnosť určuje, či sa bude zobrazovať obsah udalosti.

en: Truncate content to
sk_SK: Skrátiť obsah na

en: If the event content are diplayed this option defines the number of diplayed characters.
sk_SK: Ak sa zobrazí obsah udalosti, táto možnosť definuje počet zobrazených znakov.

en: Set this value to %1$s to view the full text.
sk_SK: Nastav túto hodnotu na %1$s na zobrazenie celého textu.

en: URL to the linked Event List page
sk_SK: URL ku stránke Zoznamu udalostí

en: Caption for the link
sk_SK: Titulok pre odkaz

en: This option defines the text for the link to the Event List page if the approriate option is selected.
sk_SK: Táto možnosť definuje text odkazu na stránku Zoznam udalostí, ak je vybratá príslušná možnosť.

en: With this widget a list of upcoming events can be displayed.
sk_SK: Pomocou tejto miniaplikácie sa môže zobraziť zoznam nadchádzajúcich udalostí.

en: Upcoming events
sk_SK: Nadchádzajúce udalosti

en: show events page
sk_SK: zobraziť stránku udalostí
