wp-event-list - en to pl_PL translation catalogue (139 entries)

en: Event List Settings
pl_PL: Ustawienia Listy Wydarzeń

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: About Event List
pl_PL: O Liście Wydarzeń

en: About
pl_PL: O

en: General
pl_PL: Ogólne

en: Shortcode Attributes
pl_PL: Atrybuty Skrótów

en: Help and Instructions
pl_PL: Pomoc i instrukcje

en: You can manage the events %1$shere%2$s
pl_PL: %1$sTutaj%2$s możesz zarządzać wydarzeniami

en: To show the events on your site you have 2 possibilities
pl_PL: Istnieją 2 sposoby na wyświetlanie wydarzeń na Twojej stronie

en: you can place the <strong>shortcode</strong> %1$s on any page or post
pl_PL: możesz umieścić następujący <strong>kod skrótowy</strong> %1$s na stronie lub w poście

en: you can add the <strong>widget</strong> %1$s in your sidebars
pl_PL: możesz dodać widżet <strong>widget</strong> %1$s na panel boczny

en: The displayed events and their style can be modified with the available widget settings and the available attributes for the shortcode.
pl_PL: Wyświetlane wydarzenia i ich styl mogą być modyfikowane przy pomocy dostępnych ustawień widgetu lub dostępnych atrybutów we wstawionym  kodzie skrótowym.

en: A list of all available shortcode attributes with their descriptions is available in the %1$s tab.
pl_PL: Lista dostępnych atrybutów jest dostępna w zakładce %1$s.

en: The available  widget options are described in their tooltip text.
pl_PL: Dostępne opcje widgetu zostały opisane w dymkach etykiet.

en: Add links to the single events
pl_PL: Dodaj łącza do pojedynczych wydarzeń

en: Add a link to the Event List page
pl_PL: Dodaj łącze do strony Listy wydarzeń

en: The id is available at the end of the URL parameters (e.g. %1$s).
pl_PL: Id jest dostępne na końcu parametrów URL (np. %1$s).

en: Settings page
pl_PL: Ustawienia Listy Wydarzeń

en: About the plugin author
pl_PL: O autorze wtyczki

en: This plugin is developed by %1$s, you can find more information about the plugin on the %2$s.
pl_PL: Ta wtyczka jest rozwijana przez %1$s, więcej informacji na temat wtyczki można znaleźć na %2$s.

en: wordpress plugin site
pl_PL: strona wtyczek wordpress

en: If you like the plugin please rate it on the %1$s.
pl_PL: Jeśli podoba Ci się wtyczka możesz ocenić ją na %1$s.

en: wordpress plugin review site
pl_PL: strona ocen wtyczek wordpress

en: If you want to support the plugin I would be happy to get a small donation
pl_PL: Jeśli chcesz wspomóc rozwój wtyczki byłbym wdzięczny za małą dotację

en: You have the possibility to modify the output if you add some of the following attributes to the shortcode.
pl_PL: Jest możliwość modyfikacji wyglądu za pomocą następujących atrybutów.

en: Below you can find a list of all supported attributes with their descriptions and available options:
pl_PL: Poniżej znajduje się lista wszystkich wspieranych atrybutów wraz z opisami i dostępnymi wartościami:

en: Attribute name
pl_PL: Nazwa atrybutu

en: Value options
pl_PL: Opcje wartości

en: Default value
pl_PL: Domyślna wartość

en: Description
pl_PL: Opis

en: Filter Syntax
pl_PL: Składnia filtru

en: For date and cat filters you can specify complex filters with the following syntax:
pl_PL: Zaawansowane filtry daty i kategorii mogą być ustawiane przy pomocy następującej składni:

en: AND
pl_PL: I

en: OR
pl_PL: LUB

en: or
pl_PL: i

en: and
pl_PL: lub

en: Examples for cat filters:
pl_PL: Przykłady filtrów kategorii:

en: Show all events with category %1$s.
pl_PL: Wyświetla wszystkie wydarzenia z kategorii %1$s.

en: Show all events with category %1$s or %2$s.
pl_PL: Wyświetla wszystkie wydarzenia z kategorii %1$s i %2$s.

en: Available Date Formats
pl_PL: Dostępne formaty dat

en: Available Date Range Formats
pl_PL: Dostępne formaty zakresu dat

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Example
pl_PL: Przykład

en: Import Events
pl_PL: Importuj wydarzenia

en: Step
pl_PL: Krok

en: Example file
pl_PL: Przykładowy plik

en: Note
pl_PL: Uwaga

en: The file does not exist, please try again.
pl_PL: Plik nie został znaleziony, proszę spróbować ponownie.

en: Go back to All Events
pl_PL: Wróć do Wszystkie wydarzenia

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Start Date
pl_PL: Termin rozpoczęcia

en: End Date
pl_PL: Termin zakończenia

en: Time
pl_PL: Godzina

en: Location
pl_PL: Miejsce

en: Category slugs
pl_PL: Upr. nazwy kategorii

en: Import events
pl_PL: Importuj wydarzenia

en: Add additional categories
pl_PL: Dodaj dodatkowe kategorie

en: Author
pl_PL: Autor

en: Date
pl_PL: Termin

en: required
pl_PL: wymagane

en: Multi-Day Event
pl_PL: Wydarzenie kilkudniowe

en: Frontend Settings
pl_PL: Strona frontowa

en: Admin Page Settings
pl_PL: Panel administratora

en: Feed Settings
pl_PL: Ustawienia kanału

en: Year
pl_PL: Rok

en: A year can be specified in 4 digit format.
pl_PL: Rok może być określony formatem czterocyfrowym.

en: Month
pl_PL: Miesiąc

en: Day
pl_PL: Dzień

en: number of years
pl_PL: liczba lat

en: number of months
pl_PL: liczba miesięcy

en: number of weeks
pl_PL: liczba tygodni

en: number of days
pl_PL: liczba dni

en: Date range
pl_PL: Zakres dat

en: Upcoming
pl_PL: Nadchodzące

en: Past
pl_PL: Przeszłe

en: Events
pl_PL: Wydarzenia

en: Add New
pl_PL: Dodaj nowe

en: Add New Event
pl_PL: Dodaj wydarzenie

en: Edit Event
pl_PL: Edytuj wydarzenie

en: All Events
pl_PL: Wszystkie wydarzenia

en: Event List
pl_PL: Lista wydarzeń

en: All
pl_PL: Wszystkie

en: CSV File to import
pl_PL: Plik CSV do zaimportowania

en: Please select the file which contains the event data in CSV format.
pl_PL: Wybierz plik, który zawiera dane wydarzeń w formacie CSV.

en: Used date format
pl_PL: Użyty format daty

en: Text for no events
pl_PL: Tekst jeśli brak wydarzeń

en: This option defines the displayed text when no events are available for the selected view.
pl_PL: Ta opcja określa tekst, jaki ma być wyświetlany, gdy nie ma żadnych wydarzeń w danym widoku.

en: Multiday filter range
pl_PL: Zakresy filtrów terminów wielodniowych

en: Use the complete event range in the date filter
pl_PL: Użyj całego czasu trwania wydarzenia w filtrach terminów

en: This option defines if the complete range of a multiday event shall be considered in the date filter.
pl_PL: Ta opcja określa, czy w filtrze daty zostanie uwzględniony pełny zakres czasu trwania wydarzenia wielodniowego.

en: If disabled, only the start day of an event is considered in the filter.
pl_PL: Wyłącz, jeśli w filtrze ma być uwzględniany tylko dzień rozpoczęcia wydarzenia.

en: For an example multiday event which started yesterday and ends tomorrow this means, that it is displayed in umcoming dates when this option is enabled, but it is hidden when the option is disabled.
pl_PL: W przypadku przykładowego wydarzenia trwającego kilka dni, który rozpoczął się wczoraj i kończy się jutro oznacza to, że wydarzenie jest wyświetlany w liście nadchodzących wydarzeń, gdy ta opcja jest włączona, a jest ukryte, gdy opcja jest wyłączona.

en: Date display
pl_PL: Wyświetlanie terminu

en: Show the date only once per day
pl_PL: Wyświetlaj jedną datę na dzień

en: With this option enabled the date is only displayed once per day if more than one event is available on the same day.
pl_PL: Po włączeniu tej opcji ikonka daty jest wyświetlana tylko raz, jeśli więcej niż jedno wydarzenie jest dostępne w tym samym dniu.

en: If enabled, the events are ordered in a different way (end date before start time) to allow using the same date for as much events as possible.
pl_PL: Jeśli opcja jest włączona, wydarzenia są układane w inny sposób (data zakończenia przed godziną rozpoczęcia), aby umożliwić użycie tej samej daty dla wszystkich wydarzeń.

en: HTML tags
pl_PL: Znaczniki HTML

en: Allow HTML tags in the event field "%1$s"
pl_PL: Zezwalaj na znaczniki HTML w polu wydarzenia "%1$s"

en: This option specifies if HTML tags are allowed in the event field "%1$s".
pl_PL: Ta opcja określa czy jest dozwolone wprowadzanie znaczników HTML w polu "%1$s".

en: Preferred language file
pl_PL: Preferowany plik językowy

en: Load translations from general language directory first
pl_PL: Ładuj tłumaczenia najpierw z domyślnego folderu językowego

en: The default is to load the %1$s translation file from the plugin language directory first (%2$s).
pl_PL: Domyślnie wersje językowe są ładowane z pliku tłumaczenia%1$s znajdującego się w folderze języków wtyczki (%2$s).

en: If you want to load your own language file from the general language directory %1$s for a language which is already included in the plugin language directory, you have to enable this option.
pl_PL: Jeśli chcesz załadować własny plik językowy znajdujący się w folderze ogólnym języka %1$s dla języka, który już zawarty jest w folderze języków wtyczki, musisz włączyć tę opcję.

en: Disable CSS file
pl_PL: Wyłącz plik CSS

en: Disable the %1$s file.
pl_PL: Wyłącz plik %1$s.

en: With this option you can disable the inclusion of the %1$s file.
pl_PL: Ta opcja pozwala na usunięcie łącza do pliku %1$s z nagłówka strony HTML.

en: This normally only make sense if you have css conflicts with your theme and want to set all required css styles somewhere else (e.g. in the theme css).
pl_PL: Zwykle ma to sens jeśli występują konflikty z motywami i chcesz ustawić wszystkie wymagane style CSS w innym miejscu (np. w motywie CSS).

en: Date format in edit form
pl_PL: Format daty w formularzu edycji

en: Enable RSS feed
pl_PL: Włącz kanał RSS

en: Feed name
pl_PL: Nazwa kanału

en: Feed Description
pl_PL: Opis kanału

en: Add RSS feed link in head
pl_PL: Dodaj łącze kanału RSS w nagłówku

en: Add RSS feed link in the html head
pl_PL: Dodaje łącze kanału RSS w nagłówku HTML

en: at the top (above the navigation bar)
pl_PL: na górze (ponad panelem nawigacyjnym)

en: between navigation bar and events
pl_PL: pomiędzy panelem nawigacyjnym a wydarzeniami

en: at the bottom
pl_PL: na dole

en: left
pl_PL: do lewej

en: center
pl_PL: do środka

en: right
pl_PL: do prawej

en: Feed link image
pl_PL: Obraz łącza kanału

en: Show rss image in feed link
pl_PL: Wyświetlaj braz łącza kanału RSS

en: This option specifies if the an image should be dispayed in the feed link in front of the text.
pl_PL: Ta opcja określa, czy obraz powinien być wyświetlany w łączu kanału RSS przed tekstem.

en: Attention
pl_PL: Uwaga

en: year
pl_PL: rok

en: category slug
pl_PL: uproszczona nazwa kategorii

en: category slugs
pl_PL: uproszczone nazwy kategorii

en: number
pl_PL: liczba

en: Event Information:
pl_PL: Informacje o wydarzeniu:

en: This option defines the displayed title for the widget.
pl_PL: Ta opcja definiuje wyświetlany tytuł widgetu.

en: Category Filter
pl_PL: Filtr kategorii

en: The number of upcoming events to display
pl_PL: Liczba wyświetlanych wydarzeń

en: Truncate event title to
pl_PL: Obetnij tytuł wydarzenia do

en: characters
pl_PL: znaków

en: Show event starttime
pl_PL: Wyświetl czas rozpoczęcia wydarzenia

en: Show event location
pl_PL: Wyświetlaj miejsce wydarzenia

en: Truncate location to
pl_PL: Obetnij miejsce do

en: URL to the linked Event List page
pl_PL: Łącze do strony Lista wydarzeń

en: This option defines the url to the linked Event List page. This option is required if you want to use one of the options below.
pl_PL: Ta opcja definiuje adres url do strony Listy wydarzeń. Ta opcja jest wymagana, jeśli chcesz użyć jednej z poniższych opcji.

en: Upcoming events
pl_PL: Nadchodzące wydarzenia
